Site Map

Get your Run Package today

Schedule

Event Photos

Bike Show Classes

Bike Raffle

Free Live Entertainment

Tattoo Contest

Poker Run & Stagger

The Burning Bike

Thanks to all our Sponsors

Local Casino Sponsors

Find a room for the weekend

Visit our friends

See what vendors will be at the run

Give us a call

Back to

Buy your Run Package on-line

Here are the contest winners for our 2017
Run-A-Mucca Motorcycle Rally.
Remember, you can't win prizes without a Run Package



Congratulations Jewell Hayden of Winnemucca, NV
winner of the 2017 Harley-Davidson Road King

2017 Bike Drawing Winners
Place
Prize
Winner
From
1st Place 2017 Harley-Davidson Road King Jewell Hayden Winnemucca, NV
2nd Place $500 in Cash Mike Bell Winnemucca, NV
3rd Place $250 in Cash LaFrea Brazington Winnemucca, NV
4th Place 2018 Run Package & Three Nights Lodging Chet Parker Winnemucca, NV

2017 Saturday Poker Run
Top Hand Four 3's $1000 Cash and a Plaque. Ron Dionne Campbell River, BC Canada
Mystery Hand   $100 Cash Stephen Thomas Clovis, CA

2017 Sunday Poker Stagger
Top Hand Full House, Ten's over 5's $400 and a Plaque.. James Coovert Las Vegas, NV
Mystery Hand   $100 Cash Jason Borkin Winnemucca, NV

2017 Tattoo Contest
Best Color Plaque for Bragging rights Billie Jo Johnson  
Best Black & Gray Plaque for Bragging rights Allen Wright Reno, NV
Best Fresh Tatt Plaque for Bragging rights Pop  
Best Tribal Plaque for Bragging rights Brandon McCune  
Best of Show $100 and a Plaque Billie Jo Johnson  

2017 Bike Games
We think these are correct. Let us know.
Walk the Plank Plaque for Bragging rights Eric Reno, NV
Eggin it on Plaque for Bragging rights Fran Lane & Carla Mason Ogden, UT
Slow Race Plaque for Bragging rights Fran Lane Sparks, NV
Weenie Bite Plaque for Bragging rights Fran Lane & Carla Mason Ogden, UT

 

2017 Bike Show

 
  Best of Show
Jose Garcia's Red Big Wheel
     
People's Choice
Steve Call's
Harley-Davidson ElectraGlide Ultra Limited
Vintage Class
  
First in Class
Jaydee Raynor's
1965 Triumph
(First Prize)
Jim Cannon's
Cushman Scooter
(Second in Class)
Trike Class
 
Sandy Thomas' Harley-Davidson Trike (First in Class)
  
CDale Thomas' Harley-Davidson Trike (Second in Class)
 
Sport Class
   
  
Caine Bennett's
Harley-Davidson 1200
(First in Class)
Shawn Reglin Jr.'s
Kawasaki Ninja
(Second in Class)
Rat Class
  
Nina Hornberger
(First in Class)
  
Heinz Woelki
(Second in Class)
Classic Class
  

Linda Stern's
Pink Skull Harley
(First in Class)

  
Gary Zahigian
Yellow & Purple Flames
(Second in Class)
Trailers & Side Cars Class
  
James Cannon's
Honda GL & Side Car

(First in Class)
David Guidry
(Second in Class)
Touring Class
  Steve1   Steve2   Steve3
Steve Call's
2011 Harley-Davidson ElectraGlide Ultra Limited
(First Prize in Class & People's Choice)
   
Jim Jensen's
Black Big Wheel
(Second in Class)
Builder Class
      
Cody Usabel's
Blue & Green Skull Big Wheel
(First in Class)

    
Larry Thompson's
Black Big Wheel
(Second in Class)
Cruiser Class
    
Lorne Lyon's
Mining Tribute Bike
(First in Class)
  

Carla Mason
(Second in Class)